luty 2012

Wykład

23.02.2012 w ZSO 24 odbył się wykład   pt." Choroby genetyczne i wady rozwojowe dzieci" który prowadził znany genetyk profesor Węgrzyn. Uczestniczyli w nim uczniowie fakultetu biologicznego I,II i III klasy liceum oraz nauczyciele. Profesor z niezwykłą pasją opowiadał  w jaki sposób dzielą się choroby genetyczne, w skrócie opisywał takie choroby jak zespół Downa, Turnera, o dystrofii mięśniowej Duchenne'a, karłowatości oraz o mukopolisacharydozie.

Studniówka 2012

Pierwsza studniówka XXIV LO odbyła się 27 stycznia bieżącego roku. Pani Grażyna Kowalczyk w roli wodzireja pomogła nam przebrnąć przez trud zatańczenia poloneza. Był czas na część oficjalną, ale również naświetlą zabawę. Nauczyciele zrobili nam niespodziankę przebierając się za gwiazdy estrady i rozkręcili całą imprezę.

Po studniówkowym torcie czekała na nas atrakcja w postaci „Fire show”. Cała impreza była bardzo udana, bawiliśmy się do samego rana.

W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować rodzicom z trójki klasowej za zorganizowanie tak wspaniałej zabawy oraz Pani Grażynie Kowalczyk za poświęcony nam czas.

Uczniowie XXIV LO

 

Informacje

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Gdańsku jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "SREBRNEJ SZKOŁY 2019".

E-dziennik (GPE)
informacje

 

Zespół Szkół
Ogólnokształcących Nr 2:

Gimnazjum nr 33

XXIV LO

Patron Szkoły: 
Stefan Banach

 

 Dni wolne

 
 
Boisko "ORLIK"