marzec 2012

Weź udział w Olimpiadzie Medialnej!

Co Ty wiesz o mediach? Wydaje Ci się, że coś wiesz? Pokaż to! Weź udział w Olimpiadzie Medialnej. Wygraj indeks na studia w SWPS i roczne czesne, albo laptopa, tableta, smartfona, aparat cyfrowy... Warto się starać.

Wszystko, co musisz zrobić, to wziąć udział i prześcignąć wiedzą innych. Nie wiesz, czy to dla Ciebie? Rozwiąż kilka próbnych testów, które znajdziesz na  stronie http://www.olimpiada-medialna.edu.pl/o-olimpiadzie/, to zobaczysz. Jak coś pójdzie nie tak, zawsze możesz się podszkolić przy pomocy materiałów napisanych specjalnie dla nas przez zajmujących się edukacją medialną naukowców czołowych polskich uczelni. Jeżeli coś będzie niejasne - pytaj.

Spotkanie z Panem Profesorem Markiem Kwiatkowskim

Dnia 29 marca 2012 r. odbył się w naszej szkole wykład Prodziekana Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdanskiego , Pana Profesora Marka Kwiatkowskiego, dotyczący roli chemii w życiu człowieka.

Substancją, wokół której koncentrowały się wszystkie wątki była woda. Z tym niezwykłym związkiem chemicznym "przemierzaliśmy" zarówno lodowce jak i piaski pustyni, traktując przyjaźnie nawet hybrydyzacje i wiązania wodorowe.

Pan Profesor w interesujący sposób połączył chemię z geografią, biologią, historią i ... filmem. Słuchaliśmy z wielkim zaintersowaniem różnych ciekawostek.

Uczniowie XXIV LO

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dnia 1 marca 2012 r. odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdańsku obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorami uroczystości i wystawy byli Jolanta Zawada, Robert Kras i uczniowie fakultetu historycznego XXIV LO w Gdańsku. Uczennice klasy IIa LO wyjaśniły uczniom klas III gimnazjum i uczniom liceum przyczyny wprowadzenia do kalendarza nowego święta narodowego, przedstawiając w skrócie historię oddziałów walczących z okupacją sowiecką po II wojnie światowej. Zgromadzeni na auli uczniowie obejrzeli przedstawienie Teatru Telewizji pt. "Tajny współpracownik," poznając zagmatwane losy walczących o wolną Polskę.

Informacje

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Gdańsku jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "SREBRNEJ SZKOŁY 2019".

E-dziennik (GPE)
informacje

 

Zespół Szkół
Ogólnokształcących Nr 2:

Gimnazjum nr 33

XXIV LO

Patron Szkoły: 
Stefan Banach

 

 Dni wolne

 
 
Boisko "ORLIK"