marzec 2013

Matura

Uwaga maturzyści!. Centralna Komisja Egzaminacyna opracowała materiały dotyczące przestrzegania zasad obowiązujących na maturze.

Plakat - TUTAJ

II Międzyszkolny Konkurs na grafikę komputerową, film i fotografię pt.: „Gdańsk – moje miasto”

Temat, kategorie

1. Tematem konkursu jest miasto Gdańsk: „Gdańsk – moje miasto”

2. Konkurs dotyczy miasta Gdańska, jego niepowtarzalnego klimatu architektury miasta oraz tego w jaki sposób młodzież postrzega Gdańsk - swoją dzielnicę, miasto, czy przejawia

poczucie dumy - "Jestem z Gdańska”.

3. Kategorie, osobno dla kategorii wiekowych: najlepsza praca wśród uczniów gimnazjum i najlepsza praca wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

a) Fotografia - fotografie mogą mieć charakter dokumentalny z użyciem środków typowych dla fotografii (światło, perspektywa, kadr itp.), plik można poddać podstawowej obróbce w programie do edycji fotografii (korekcja fotografii).

Dzień Otwarty 07.03.2013r.

Dnia 07.03.2013r. w naszym liceum odbył się dzień otwarty. Uczestniczyli w nim uczniowie z naszego gimnazjum oraz goście z innych szkół. Czekało na nich wiele atrakcji. Podstawowa  to oczywiście prezentacja o naszej szkole. Nauczyciele i uczniowie opowiadali o możliwościach jakie daje nauka tutaj oraz o planach, które mają zamiar zrealizować. Dodatkowo zostały przygotowane pokazy biologiczno-chemiczne przez uczniów pierwszej, drugiej i trzeciej klasy licealnej. Mieliśmy jeszcze specjalnych gości z Uniwersytetu Gdańskiego, którzy przedstawili doświadczenia fizyczne. Wszyscy byli zadowoleni. 

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy ich do wybrania w przyszłości naszej szkoły.

Osowa dawniej i dziś

Nasza dzielnica, kiedyś kaszubska wieś, rozwija się bardzo intensywnie. Wielu nowych mieszkańców nie wie, jak wyglądało miejsce, na którym stoi teraz ich dom; co znajdowało się w sąsiedztwie. Jednak są wśród nich również ci, których rodziny osiedliły się tutaj bardzo dawno. Ich dziadkowie, rodzice współtworzyli to miejsce, sprawiali, że tętniło życiem. Pragniemy ocalić wspomnienia, pamięć o dawnej Osowie!

Informacje

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Gdańsku jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "SREBRNEJ SZKOŁY 2019".

E-dziennik (GPE)
informacje

 

Zespół Szkół
Ogólnokształcących Nr 2:

Gimnazjum nr 33

XXIV LO

Patron Szkoły: 
Stefan Banach

 

 Dni wolne

 
 
Boisko "ORLIK"