Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dnia 1 marca 2012 r. odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdańsku obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorami uroczystości i wystawy byli Jolanta Zawada, Robert Kras i uczniowie fakultetu historycznego XXIV LO w Gdańsku. Uczennice klasy IIa LO wyjaśniły uczniom klas III gimnazjum i uczniom liceum przyczyny wprowadzenia do kalendarza nowego święta narodowego, przedstawiając w skrócie historię oddziałów walczących z okupacją sowiecką po II wojnie światowej. Zgromadzeni na auli uczniowie obejrzeli przedstawienie Teatru Telewizji pt. "Tajny współpracownik," poznając zagmatwane losy walczących o wolną Polskę.
Osoba 17-letniego Czesława Białowąsa, głównego bohatera sztuki, który zdradził własne przekonania i rodzinę, wywołała żywy oddźwięk wśród uczniów naszej szkoły. Prowadzący uroczystość zachęcili zebranych do wzięcia udziału w konkursie na temat losów "Żołnierzy wyklętych" oraz do zwiedzenia wystawy na ich temat, przygotowanej przez Panią Jolę Zawadę w szkolnej bibliotece.

Informacje

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Gdańsku jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "SREBRNEJ SZKOŁY 2019".

E-dziennik (GPE)
informacje

 

Zespół Szkół
Ogólnokształcących Nr 2:

Gimnazjum nr 33

XXIV LO

Patron Szkoły: 
Stefan Banach

 

 Dni wolne

 
 
Boisko "ORLIK"