Weź udział w Olimpiadzie Medialnej!

Co Ty wiesz o mediach? Wydaje Ci się, że coś wiesz? Pokaż to! Weź udział w Olimpiadzie Medialnej. Wygraj indeks na studia w SWPS i roczne czesne, albo laptopa, tableta, smartfona, aparat cyfrowy... Warto się starać.

Wszystko, co musisz zrobić, to wziąć udział i prześcignąć wiedzą innych. Nie wiesz, czy to dla Ciebie? Rozwiąż kilka próbnych testów, które znajdziesz na  stronie http://www.olimpiada-medialna.edu.pl/o-olimpiadzie/, to zobaczysz. Jak coś pójdzie nie tak, zawsze możesz się podszkolić przy pomocy materiałów napisanych specjalnie dla nas przez zajmujących się edukacją medialną naukowców czołowych polskich uczelni. Jeżeli coś będzie niejasne - pytaj.

Dwa pierwsze etapy Olimpiady odbędą się w świecie wirtualnym, czyli na ekranie Twojego komputera. Dzięki specjalnie przygotowanemu oprogramowaniu i silnym serwerom do testów będą mogły przystąpić jednocześnie tysiące zawodników w całej Polsce. Najlepszych, którzy pokonają wszystkie przeszkody, będzie czekało zaproszenie do Warszawy, gdzie odbędzie się rozgrywka finałowa. Realna i wirtualna. W jej trakcie trzeba będzie nie tylko odpowiadać na pytania, ale także stworzyć coś własnego. Coś, co przykuje uwagę wszystkich.

Więc jak? Wiesz coś o mediach? Pamiętaj, że media to nie tylko telewizja i gazety, ale wszelki przekaz, jaki napotykasz na swojej drodze. Także Ty tworzysz media. Udowodnij, że robisz to najlepiej.

Do uczestnictwa w Olimpiadzie zapraszamy gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Szukamy interdyscyplinarnych talentów z zakresu nowych mediów, polonistyki, historii i public relations, posiadających umiejętności interesującego formułowania i prezentowania własnych myśli, przekazywania Wiedzy oraz przekonywania, obeznanych z użyciem nowych, jak i tradycyjnych mediów. Zakres tematyczny pierwszej edycji Olimpiady obejmuje pięć obszarów:

 • Transformacja mediów
 • Sztuka informacji
 • Odbiór i tworzenie przekazów medialnych
 • Sztuka prezentacji i debaty
 • Cyfryzacja telewizji w Polsce
 • Film

Harmonogram:

 • 13 kwietnia (piątek) – zakończenie rejestracji uczestników
 • 20 kwietnia (piątek) – pierwszy etap: test on-line
 • 18 maja (piątek) – drugi etap: test on-line
 • 8 czerwca (piątek) – trzeci etap: termin dostarczenia prac finałowych
 • 19 i 20 czerwca (wtorek i środa) – trzeci etap: finał Olimpiady

Zgłoszenia przyjmuje p. Beata Ćwiklińska (sala 209, 211) do 12 kwietnia.

Informacje

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Gdańsku jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "SREBRNEJ SZKOŁY 2019".

E-dziennik (GPE)
informacje

 

Zespół Szkół
Ogólnokształcących Nr 2:

Gimnazjum nr 33

XXIV LO

Patron Szkoły: 
Stefan Banach

 

 Dni wolne

 
 
Boisko "ORLIK"