XI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ

XI Ogólnopolski

Festiwal Twórczości Patriotycznej

Gdańsk 2018

GALA FINAŁOWA

UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD

23.11.2018 r. –piątek godz. 10.00

ZSO nr 2 Gdańsk-Osowa, ul. Wodnika 57

Organizatorami XI Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Patriotycznej są:

  • Stowarzyszenie Miłośników Polskiej Tradycji
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Gdańsku
  • Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Gdańsku

Honorowym Patronatem tegoroczny Festiwal objęli:

   Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk

  Pomorski Kurator Oświaty Monika Kończyk

  Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz

Międzynarodowe Centrum Kultury
Instytut Dziedzictwa Europejskiego

WYNIKI

Konkurs Polskich Tańców Narodowych i Ludowych

 

Kategoria I

I miejsce - SP 81, Gdańsk

II miejsce - SP 33, Gdańsk

Kategoria II

I miejsce - SP im.J. Korczaka, Żarnowiec

II miejsce - SP 33, Gdańsk

Kategoria III

I miejsce - ZSO nr 2, Gdańsk

II miejsce - SP 33, Gdańsk

III miejsce - ZSS nr1, Gdańska

 

 

 Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej
oraz Piosenki Ludowej

 

Kategoria I

ZESPOŁY

I miejsce - SP 52, Gdańsk

II miejsce - SP, Bojano - TRIO

III miejsce - Niepubl. SP "Nasza Szkoła" - MALINKI I CHŁOPCY

SOLIŚCI

I miejsce - SP 14, Gdańsk - Adam Kordowski

II miejsce - SP,  Bojano - Zofia Syguda

III miejsce - SP 52, Gdańsk - Antonina Hola

IV miejsce - SP im.J. Korczaka, Żarnowiec - Zofia Słowik

PIOSENKA LUDOWA

I miejsce - III STO, Gdańsk

Kategoria II

ZESPOŁY

I miejsce - SP 4, Pruszcz Gd. - Zespół CZWÓRECZKI

II miejsce - Niepubl. SP "Nasza Szkoła" - Zespół ANANASY

SOLIŚCI

I miejsce - Sopocka Autonomiczna SP - Małgorzata Rutkowska

II miejsce - SP, Piła - Liliana Ligenza

III miejsce - SP 33, Gdańsk - Zofia Ługowska

IV miejsce - SP im.J. Korczaka, Żarnowiec -Ida Brzezińska

V miejsce - SP 58, Gdańsk - Lucyna Gancarczyk

VI miejsce -SP 33, Gdańsk - Maria Dettlaff

PIOSENKA LUDOWA

I miejsce - SP 10, Rumia - "Urwisy"

II miejsce - SP 70, Gdańsk - Alicja Byzewska

III miejsce - Gim 33, Gdańsk

Kategoria III

ZESPOŁY

I miejsce - SP 8, Malbork - Zespół OSIEM NAS

II miejsce - I STO, Gdańsk - Zespół NA PIĘTRZE

III miejsce - SP 58, Gdańsk - Chór

IV miejsce - SP 2, Gdańsk - Chór

V miejsce - SP 52, Gdańsk - Zespół OKTECIK

SOLIŚCI

I miejsce - SP Programów Indywidualnych, Gdańsk - Helena Król

II miejsce - SP Pogórze-Kosakowo - Zuzanna Polsńska

III miejsce - SP 14. Gdańsk - Adrianna Kordowska

IV miejsce - Gim 29, Gdańsk - Nela Szmelter

IV miejsce - SP 10, Rumia - Weronika Przychodzień

V miejsce - SP STO, Gdańsk - Alicja Gęba

V miejsce - SP STO, Gdańsk - Aleksandra  Borzyszkowska

VI miejsce - SP z Oddz. Sport., Kwidzyn - Weronika Ważna

VI miejsce - ZSO 2, Gdańsk - Kaja Kuśpiet

PIOSENKA LUDOWA

I miejsce - Gim 33, Gdańsk - Zespół

II miejsce - Sopocka Autonomiczna SP - Aleksandra Biławicz

III miejsce - Gim 33, Gdańsk - Tomasz Włodziński

 

  

Konkurs Fotograficzny

Kategoria I

I miejsce - SP im. J. Korczaka, Żarnowiec - Mateusz Muttke

II miejsce - SP im. J. Korczaka, Żarnowiec - Natalia Selonke

III miejsce - SP im. J. Korczaka, Żarnowiec - Nadia Sarnowska

IV miejsce - SP im. J. Korczaka, Żarnowiec - Zuzanna Gleń

V miejsce - SP 1, Słupsk - Szymon Lewiński

Kategoria II

I miejsce - SP 33, Gdańsk - Antoni Jakimczyk

II miejsce - SP im. J. Korczaka, Żarnowiec - Zuzanna Krefta

III miejsce - SP im. J. Korczaka, Żarnowiec - Katarzyna Okon

Kategoria III

I miejsce - SP 10, Rumia - Oliwia Brozio

II miejsce - SP w Kobylnicy - Aleksandra Chomicka

III miejsce - I STO, Gdańsk - Jan Alwasiak

IV miejsce - SP SP 14, Gdańsk - Nikola Biczkowska

V miejsce - SP SP 10 Rumia - Oliwia Świrska

VI miejsce - NDSP - Emilia Dyka

VI miejsce - SP 14, Gdańsk - Gabriela Mencez

Harmonogram konkursów

14.11.2018 r. – środa

ZSO nr 2 Gdańsk-Osowa, ul. Wodnika 57

Konkurs Polskich Tańców Narodowych i Ludowych



godz. 8.00


SP 33 Gdańsk

Gim 33 Gdańsk


ok. godz. 8.20


SP 81 Gdańsk

Przodkowo

ZSS im. Batorego


ok. godz. 8.40


SP Żarnowiec

SP 2 Pelplin

SP Malbork

 

Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej
oraz Piosenki Ludowej



ok. godz. 9.00


Uczniowie z miejscowości:

      Pelplin

      Malbork

      Piła

      Kwidzyn

      Kosakowo

      Rumia


ok. godz. 10.00


Gimnazja + kl. 7-8 SP (Kat. III)


ok. godz. 12.00


SP (Kat II oraz Kat. I)

 

 

19.11.2018 r. – poniedziałek

ZNP (Dom Nauczyciela) Gdańsk-Wrzeszcz,
ul. Uphagena 26

 

Konkurs Recytatorski



godz. 8.30


Gimnazja + kl. 7-8 SP   (Kat. III)


ok. godz. 10.00


SP kl. 4-6                        (Kat. II)


ok. godz. 11.00


SP kl. 1-3                         (Kat. I)

 

Organizatorami XI Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Patriotycznej są:

  • Stowarzyszenie Miłośników Polskiej Tradycji
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Gdańsku
  • Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Gdańsku

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam do udziału w kolejnej edycji Festiwalu.
Szczegóły w załącznikach

Deklaracja udziału.

Karta zgłoszenia.

Regulamin.

Szczegółowe regulaminy:

  1. Regulamin Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej.
  2. Regulamin Konkursu Piosenki Ludowej.
  3. Regulamin Konkursu Polskich Tańców Narodowych i Ludowych.
  4. Regulamin Konkursu Recytatorskiego.
  5. Regulamin Konkursu Plastycznego
  6. Regulamin Konkursu Fotograficznego o Tematyce Patriotycznej.
  7. Regulamin Konkursu na Prezentację Multimedialną o Tematyce Patriotycznej.
  8. Regulamin Konkursu na Scenariusz Uroczystości Szkolnej  o Tematyce Patriotycznej.
Informacje

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Gdańsku jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2016".

E-dziennik (GPE)
informacje

 

Zespół Szkół
Ogólnokształcących Nr 2:

Gimnazjum nr 33

XXIV LO

Patron Szkoły: 
Stefan Banach

 

 

 Dni wolne

 
 
Boisko "ORLIK"