Erasmus +

EUROPEJSKIE PROJEKTY ERASMUS+ W NASZEJ SZKOLE
 

Miło nam poinformować, iż z dniem 1 września 2018 roku nasza szkoła rozpoczęła pracę w ramach programu Erasmus+, Akcja 2, KA229 - współpraca szkół.

Przez kolejne dwa lata Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 będzie realizować następujące projekty: “Critical Original Response to Education” (główny cel: innowacyjne nauczanie; rozwój kompetencji cyfrowych) oraz ”The Role of Education in Protecting Children and Women in Conflict“ (cel: wzbudzenie świadomości o fundamentalnych prawach człowieka). Naszymi partnerami są uczniowie i nauczyciele z Czech, Włoch, Portugalii, Rumunii i Turcji. Projekty finansowane są ze środków Unii Europejskiej, a łączna kwota przyznanego grantu wynosi 31500 EURO.

W ramach prac nad projektami odbędą się krótkoterminowe spotkania warsztatowe oraz wymiany międzynarodowe. Jesteśmy przekonani, że współpraca z młodzieżą z różnych państw europejskich wpłynie na rozwijanie umiejętności komunikacji w języku angielskim naszych uczniów, ponadto nauczy ich tolerancji
i współpracy w grupie.

Szczegółowy harmonogram prac zostanie umieszczony na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy zainteresowanych do współpracy!
 

Katarzyna Hilbrycht wraz ze Szkolnym Zespołem Projektowym
 

Informacje

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Gdańsku jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2016".

E-dziennik (GPE)
informacje

 

Zespół Szkół
Ogólnokształcących Nr 2:

Gimnazjum nr 33

XXIV LO

Patron Szkoły: 
Stefan Banach

 

 

 Dni wolne

 
 
Boisko "ORLIK"